март, 2018 ел
чәршәмбе

22 мартта Татарстанда төнлә һәм көндез көньяк-көнчыгыш районнарында кар көртләре булуы һәм кар явуы көтелә, дип хәбәр итә Гидрометерология үзәге.

21 март  көнне  Әтәс  авылы китапханәсендә балалар өчен халкыбызның яраткан шагыйре Роберт Миңнуллин иҗатына багышланган шигырь кичәсе узды.

1999 елда хезмәт хакын түләүне тоткарлау белән бәйле булган авыр социаль хәл аркасында Җинаять кодексына 145.1. маддә  кертелгән иде.

Бүген Актаныш авылының Буләк аланында Нәүрүз бәйрәме гөрләде.

Җир участоклары, бина һәм корылмалар, төзелеп бетмәгән объектлар, фатирлар һәм йортлар - болар барысы да күчемсез милек.

20 март көнне Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсендә Татарстан һәм Россия Федерациясенең чиктәш субъектлары арасында чикләрне билгеләүдә туа торган бәхәсле мәсьәләләрне хәл итүгә багышланган эшлекле киңәшмә узды.

16 февраль көнне Меңнәр авылы китапханәчесе Л. Мотавалова мәктәпнең 2 һәм 4 сыйныф укучылары өчен Лев Толстой иҗатына багышланган чара оештырды.

28-29 март көннәрендә Актаныш авылындагы балалар иҗат үзәгендә укучылар арасында шахмат буенча ярышлар уздырыла.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе мәҗбүри нотариаль таныклык таләп итүче килешүләргә багышланган "Кайнар линия" уздырды.