февраль, 2018 ел
сишәмбе

Актаныш муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Энгель Фәттахов "Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру" темасы буенча Татарстан Республикасы икътисад, сәнәгать һәм сәүдә Министрлыкларының берләшкән коллегиясе утырышында катнашты.

Район узәк китапханәсенең уку залында “Хатын-кыз ул серле зат” дип исемләнгән китап күргәзмәсе эшли башлады.

Күчемсез милек объектларына хокукка ия затларның  XML-документының дөрес тутырылышын ягъни җир участогының, капиталь төзелеш объектының күрсәтелгән чикләре төгәллеген тикшерү мөмкинлеге бар.

Бурсык авылы китапханәсендә бөек татар шагыйре Муса Җәлилнең тууына 112 ел тулуга багышланган "Каһарман шагыйрь Муса Җәлил" дип исемләнгән китап күргәзмәсе оештырылды.

Әгәр сез түләүләрне интернет аша түгел, ә,гадәттәгечә, почта бүлекчәләрендә яки банк аша башкарасыз икән, кайбер күңелсезлекләрдән котылу өчен квитанцияләрне берникадәр вакыт сакларга киңәш итәбез.

Бурсык авылы китапханәсендә халык шагыйре Фәнис Яруллинны искә алуга багышланган әдәби кичә узды.

“Актаныш технология техникумы” Дәүләт автономияле һөнәри белем бирү учреждениесе базасында районның хуҗалык җитәкчеләре һәм терлекчелек өлкәсе белгечләре өчен укытулар уза.