июль, 2018 ел
сишәмбе

9 сентябрьдә Актаныш районы буенча тугыз авыл җирлегендә -  Аеш, Актаныш, Кәзкәй, Киров, Күҗәкә, Яңа Әлем, Татар Ямалысы, Уразай һәм Чуракай җирлекләрендә буш мандатларга 9 депутат сайланачак.

Район пенсия фондының клиентларга хезмәт күрсәтү бүлеге 17 июль көнне Иске Байсар, Аккүз, Чишмә авылларында булып, авыл халкы белән очрашты.

2018 елның  17 июль көнендә  18 сәгатьтән ,18 июльнең-  18 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы территториясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү турында

Көчле яңгыр,   яшен вакытында җил  15-20 метрга җитәргә мөмкин.

Бүген – 17 июль көнне хакимият бинасының утырышлар залында район башкарма комитеты җитәкчесе Энгель Нәвап улы Фәттахов җитәкчелегендә Актаныш район Советының III чакырылыш 29 нчы утырышы узды. Утырышны район Советы рәисе урынбасары Илфак Бариев алып барды. Анда башкарма комитет җитәкчесе урынбасарлары, бүлек җитәкчеләре, оешма-предприятие, җирлек башлыклары, хуҗалык җитәкчеләре  - барлыгы 40 депутат катнашты.