апрель, 2018 ел
чәршәмбе

18 апрель көнне Шәрип авылы китапханәсе һәм клубы хезмәткәрләре 90 яшьлек юбилейларын билгеләп үткән аксакалыбыз Әсрар Харисов һәм акъәби Хава Хабироваларны гомер бәйрәмнәре белән котлады.

18 апрель көнне Актанышбаш авылы китапханәсендә "Ана назы - бишек җыры" дип аталган кичә үткәрелде.

Татарстанда 15 апрельдән урман янгыннарына каршы көрәш сезоны ачылды. Бу хакта Министрлар Кабинетында узган брифингта Татарстанның Урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров әйтте.

21 апрель көнне Казан дәүләт аграр университетының икътисад факультетында Ачык ишекләр көне узачак.

Татарстан Республикасы җитештерү һәм сәүдә Министрлыгы "Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре" конкурсы үткәрү турында игълан итте.

Республиканың "Шаян ТВ" балалар телеканалы журналистлары Актаныш муниципаль районының  сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернатында укучылар белән очрашу уздырды.