Кәзкәй авылында фельдшер-акушерлык пункты файдалануга тапшырылды

2019 елның 7 сентябре, шимбә

«Авылның уңышлы үсеше-авыл халкы өчен уңайлы тормыш шартлары булдыру, беренче чиратта, медицина ярдәменең һәркем өчен мөмкин булуы. Районда барлык максатчан дәүләт программалары да гамәлгә ашырыла», - дип билгеләп үтте район башлыгы Энгель Нәвап улы Фәттахов, шулай ук ул Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Нургали улы Миңнехановка һәм Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгына ихлас рәхмәт сүзләрен җиткерде бүген – 7 сентябрь көнне Кәзкәй авылында фельдшер-акушерлык пункты бинасының файдалануга тапшырылу тантанасында.

Яңа фельдшер-акушерлык пункты Кәзкәй авылының 234 кешесенә хезмәт күрсәтәчәк, шуларның 39ы балалар. Диспансер исәбендә 24 кеше тора.

Фельдшер Сәрварова Рафисә Батыршәех кызы-югары категориягә ия, 35 ел авыл халкына хезмәт күрсәтә.

Яңа бинада фельдшер кабинеты, процедура кабинеты, кабул итүне көтеп утыру бүлмәсе, персоналның киенү-чишенү бүлмәсе, санузел, җыештыру-юу инвентаре саклау өчен бүлмә бар.