Актанышта авыл хуҗалыгы ярминкәләре уза

2019 елның 6 октябре, якшәмбе

Бүген, 6 октябрьдә районыбызның 3 мәйданчыгында – Актанышта, Пучыда, Татар Суыксуында  - Халыкара өлкәннәр һәм Авыл хуҗалыгы хезмәтчәннәре көннәре уңаеннан  авыл хуҗалыгы ярминкәсе уза. Ярминкәгә районның барлык авыл хуҗалыгы продукциясе җитештерүчеләре – фермерлар, крестьян-фермер хуҗалыклары, шәхси эшмәкәрләр, мәктәпләр, авыл җирлекләре, җәмәгать туклану предприятиеләре халыкка арзан  бәяләрдән яшелчә, сөт, май, бал, ит продукциясе, бөртек, салам, печән, тирес алып килгәннәр иде.

Ярминкәдә тәкъдим ителгән продукция ассортименты белән район башлыгы Энгель Фәттахов, район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе җитәкчесе Айдар Мирхәйдәров, район Советы рәисе урынбасары Рәйхан Галимҗанова, район башкарма комитеты җитәкчесенең урынбасарлары Лиана Сираева, Ләйсән Нурлыева таныштылар.

Ярминкәне карап чыккан район башлыгы Энгель Фәттахов   тәкъдим ителгән продукциянең сыйфатлы һәм арзан хакта булуын билгеләп үтте. Ярминкәдә бүген иң күп сорау икмәккә булды. Халык соравын искә алып,  икмәк сату алдагы атнада да оештырылачак.