Район Советында җирле үзидарә, оешма, хуҗалыклар җитәкчеләре катнашында киңәшмә узды

2019 елның 22 апреле, дүшәмбе

Көнүзәк мәсьәләләрнең торышы һәм хәл итәсе сораулар, куелган бурыч-максатлар буенча чираттагы атналык киңәшмә бүген – 22 апрель көнне Актаныш район башлыгы Энгель Фәттахов җитәкчелегендә узды.

Энгель Нәвап улы, иң элек, шушы көннәрдә туган көнен билгеләп үтүче “Нур Баян” җәмгыяте җитәкчесе Айрат Гапсәламов, Актаныш район газ участогы җитәкчесе Рөстәм Әмирҗанов, Яр Чаллы шәһәре дәүләт статистика бүлегенең Актаныш районы буенча әйдәүче белгече Руслан Вильдановны тәбрикләде. Тормышта гадәттән тыш хәлләр килеп туган очракта район, авыл, кешеләр иминлеге сагында булып, үз гамәлләре белән бәла-казаларны булдырмый калганнары өчен Әтәс авыл җирлеге башлыгы Эльвира Насрыева һәм “Дулкын” җәмгыяте директоры Наил Кыямовка Рәхмәт хаты тапшырды.

Райондагы оператив хәл белән таныштырып, ТР эчке эшләр министрлыгының Актаныш районы буенча бүлеге җитәкчесе Илшат Хәйретдинов - интернет аша кылынучы мошенниклык, юл һәлакәтләре, эчкән хәлдә техника белән идарә итү, 103 санлы янгын сакчыллыгы бүлеге җитәкчесе Илназ Шәрипҗанов – янгын, Яр Чаллы шәһәре буенча баш дәүләт санитар табибының Актаныш районындагы урынбасары Луиза Хафизова язгы кыр эшләре вакытында ашханәләр эшчәнлеге, санитар таләпләр үтәлмәгән очраклар белән таныштырды.

Авыл хуҗалыгында терлекчелек тармагындагы эш барышы хакында район авыл хуҗалыгы идарәсе җитәкчесе вазифаларын башкаручы Айдар Мирхәйдәров чыгыш ясады. Идарәнең җитештерү-маркетинг бүлеге җитәкчесе Рәфит Мирзаһитов язгы чәчү барышы, технологик таләпләрне, эш тәртипләрен ассызыклап аңлатты.

Район Советы рәисе урынбасары Рәйхан Галимҗанова – үзара салым акчасына авыл җирлекләрендә башкарылучы эшләр, район башкарма комитеты җитәкчесе Илфак Бариев – районкүләм өмә нәтиҗәләре, икътисад буенча башкарма   комитет            җитәкчесе урынбасары Лиана Сираева - оешма-предприятиеләрнең беренче кварталдагы эш нәтиҗәләре, икътисад бүлегенең сатып алулар буенча бүлек җитәкчесе Алия Шакирова – электрон сатып алулар, инфраструктур үсеш буенча башкарма  комитет җитәкчесе урынбасары Руслан Гарипов – авыл хуҗалыгы өлкәсендәге төзелеш объектларын төзекләндерү, социаль мәсьәләләр буенча башкарма   комитет            җитәкчесе урынбасары Ләйсән Нурлыева 9 Май – Җиңү бәйрәмен үткәрүгә әзерлек  белән таныштырды.