2018 елның 20 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсендә Иҗтимагый советның икенче утырышы узды.

Утырышны ачып, Иҗтимагый совет рәисе Динә Гайзатуллина фикер алышуның төп темаларын билгеләде. Утырышның көн тәртибенә түбәндәге мәсьәләләр кертелгән иде: хокукларны теркәү һәм кадастр исәбе санын киметү буенча максатчан күрсәткечләргә ирешү буенча Росреестр идарәсенең уңай тәҗрибәсе, «урман амнистиясе» турындагы законны гамәлгә ашыру, мөрәҗәгать итүчеләр белән элемтә электрон каналларын куллану белән хезмәттәшлек, арбитраж идарәчеләренә карата административ хокук бозулар турындагы эшләрне кузгатуның төп сәбәпләре һәм башкалар.