Актанышта Татарстан беренчелегенә шахмат ярышы башланды

2018 елның 23 июне, шимбә

Авыл районнарында һәм халык саны аз булган шәһәрләрдә яшәүче укучы балалар арасында классик шахмат буенча Татарстан беренчелеге Актанышта икенче тапкыр  үтә.

Бүген – 23 июнь көнне бәйгене тантаналы ачудан соң, ярышлар башланып та китте. Тугыз районнан килгән 100 бала 23-26 июнь көннәрендә 9 тур уйнап, үзара зирәклектә көч сынашачак.

Ярышларның баш хөкемдары - Татарстан Республикасы шахмат федерациясенең вице-президенты, I категорияле хөкемдар Николай Николаевич Коротаев.

Беренчелек ТР шахмат федерациясе һәм “БлагоДарение” фонды ярдәме белән үткәрелә. Барысы биш номинациядә  - кызлар һәм малайлар арасында -җиңүчеләр  билгеләнәчәк. II - III урын алучылар медаль, диплом, акчалата призлар белән бүләкләнә.  Беренче урынны алучы 10 җиңүчегә махсус кубок та тапшырылачак.