2024 елның 25 октябре, җомга

Бүген Хәсән Заманов исемендәге интернат-мәктәп курсантлары тантаналы шартларда ант кабул иттеләр.
Чарада район башлыгы Ленар Зарипов та катнашты. Пөхтә мундир кигән яшь кадетлар, горурлык белән үрелеп барган аерым пафос һәм бердәмлек атмосферасына бирелеп, үз Ватанына, хезмәтенә һәм намусына тугрылык анты бирделәр.
Вакыйга тантаналы рәвештә байракны кертүдән башланды. Район башлыгы Ленар Зарипов үз чыгышында ватанпәрвәрлекнең мөһимлеген билгеләп үтте һәм кадетларны хәрби хезмәткә тугрылыклы һәм максатчан булырга өндәде.
"Барлык кадетларны да истәлекле вакыйга белән котлыйм! Ант-ул уңай атмосферада әйтелгән гади сүзләр генә түгел, бу сезнең тормышыгызның халкыбыз тарихы һәм аның киләчәге белән бәйле булуын тирән аңлау. Ә Ватан-ул картадагы нокта гына түгел, бу безнең Туган телебез, мәдәниятыбыз, милләтебез. Сез, бу традицияләрнең төп саклаучылары буларак, безнең әтиләр һәм бабаларыбыз,бүген махсус хәрби операциядә катнашучылар эшен дәвам итү җаваплылыгын үз өстегезгә аласыз", - дип ассызыклады ул.