Актаныш районында террорчылыкка каршы комиссия утырышы узды

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе

Террорчылыкка каршы комиссиянең бүгенге утырышында катнашучылар районның географик урнашуы буенча куркынычсызлык мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Өч республика тоташкан урында урнашкан Актаныш стратегик яктан мөһим пункт булып тора, ул террорчылык куркынычы яктылыгында игътибарга мохтаҗ.

Утырыш барышында потенциаль куркынычлар каралды һәм җирле халыкның һәм хокук саклау структураларының уяулыгын арттыру буенча чаралар эшләнде. Төп игътибар халыкка террорчылык активлыгы билгеләре турында даими мәгълүмат бирү зарурлыгына, шулай ук куркыныч янаган очракта башкарылырга тиешле гамәлләргә бирелде.

Катнашучылар федераль һәм республика хакимият органнары белән хезмәттәшлекнең мөһимлеген, шулай ук иҗтимагый оешмалар белән актив хезмәттәшлек итәргә кирәклеген ассызыкладылар. Гражданнар өчен шикле гамәлләргә яки предметларга ничек җавап бирергә икәнлеге аңлатыла торган укыту семинарлары уздыруга аерым игътибар бирелде.

Тырышлыкның төгәл координациясе куркынычсызлык нигезе булып тора, шуңа күрә Актаныш районында яшәүче һәр кеше күзәтүче генә түгел, террорчылыкка каршы көрәштә дә актив катнашучы булырга тиеш.