Әлфия Когогина "Эшлекле Кырым. Үсеш Формуласы»" эшкуарлар форумы эшендә катнашты.

2023 елның 29 марты, чәршәмбе

"Форум мәйданчыгында без контроль-касса техникасын куллану, реклама турында Федераль законга үзгәрешләр кертү, ирекле-икътисадый зонаның эшләве, эшмәкәрлек, балалар ялы һәм туризмны үстерү һәм башка актуаль мәсьәләләр турында фикер алыштык. "Бердәм Россия " эшлекле берләшмә вәкилләре белән бергә эшкуарларга ярдәм чараларының актуальлеге турында доклад әзерли. Бу хакта Президент «Яңа Икътисади чынбарлыкта эшмәкәрлек» партия форумы нәтиҗәләре буенча йөкләмә бирде, – дип искәртте «Бердәм Россия» партпроектының федераль координаторы.
Әлфия Когогина ассызыклаганча, Кырым эшкуарлыгы узган ел нәтиҗәләре буенча бик яхшы нәтиҗәләр күрсәтте: «республикада хакимият һәм эшкуарлар арасында диалог бик җитди җайга салынган. Җитештерү күләме дә үсә, эш урыннары да саклана. Иң мөһиме - кризис вакытында бюджетка керемнәр 10% ка артты". "Бүген Кырым белән күп кенә темалар эшли башлады инде, төбәк өчен теге яки бу чишелешнең никадәр кулланыла алуын кире элемтә алу өчен. Алга таба федераль дәрәҗәдә барысын да эшләячәкбез. Мин ышанам, ниндидер карарларга чыгачакбыз»,-дип өстәде депутат.
Эшмәкәрләр форумы Эшлекле Кырым. Үсеш формуласы 24-25 мартта Алушта узды. Катнашучылар арасында кече һәм урта эшкуарлык, башкарма, закон чыгару һәм контроль-күзәтчелек органнары, шул исәптән РФнең яңа субъектлары вәкилләре бар. Форум эшендә шулай ук Кырым Республикасы Башлыгы Сергей Аксенов, РФ Икътисади үсеш министры урынбасары Татьяна Илюшникова катнашты.
Форум «кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында оештырылган һәм төбәкнең икътисади үсеш министрлыгы ярдәмендә Кырым Республикасының «минем бизнес» үзәге тарафыннан ел саен оештырылган вакыйга булып тора.