июнь, 2018 ел

16-17  июньдә Актанышта халкыбызның милли бәйрәме – Сабантуй!

16 июнь  көнне бәйрәм -  авыл җирлекләрендә,  17 июньдә сабантуй район үзәгендә  үтәчәк.

Район ветераннар оешмасының “Мирас” ветераннар хор коллективы, Яңа Әлем, Иске Байсар, Теләкәй театр коллективлары, Иске Кормаш мәдәният йортының “Хәзинә” ветераннар бию коллективы, Татар Суыксуы җирлегенең “Асыльяр”, Иске Айманның “Асылташ”  фольклор коллективлары  - “Халык үзешчән коллективы”, район сәнгать мәктәбенең “Умырзая” вокаль ансамбле  (җитәкчесе Резеда Хаҗиева)   “Үрнәк үзешчән  коллектив” исеме алу өчен мәртәбәле жюри каршында имтихан тота.

1 июнь - Халыкара балаларны яклау көне уңаеннан Актаныш районы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре социаль хезмәттән файдаланучы балалар һәм аларның әниләре белән “Актаныш басмалары” скверына экскурсиягә бардылар.