декабрь, 2017 ел
җомга

Актаныш муниципаль район хакимияте бинасында РФ Дәүләт Советы депутаты Зиннуров Ирек Хәйдәр улы  гражданнарны кабул итте

28 нче декабрь көнне Иске Сәфәр авыл китапханәсендә "Балкыш"  интереслар клубы апалары белән Яңа  2018 нче елны каршылау тантанасы булып үтте.

60ка  якын  Кыш бабай, Кар кызы, алрның юлдашлары, райондашларга янә бер тапкыр бусагада Яңа ел икәнен искәртте

Яңа ел алдыннан райондашларыбызга бәйрәм рухы өстәү максатыннан Актанышта бәйрәм алды ярминкәсе оештыру матур традициягә әверелде.

29 январь  көнне, Актаныш үзәк китапханәcенең балалар һәм зурлар бүлеге  хезмәткәрләре  мәдәният паркында балалар өчен кышкы уеннар оештырдылар.

2017 елда 800 мең эшләмәүче пенсионерларның страховой пенсиясе 5,8% күтәрелде (1 февральдән 5,4%, 1 апрельдән 0,38% индексацияләнгән). Августа Пенсия фонды 2016 елда эшләгән 316 мең пенсионерның  страховой пенсияләренә еллык корректировка кертте.

Закон 2018 елның 1 гыйнварыннан үз көченә керә.