июнь, 2017 ел
сишәмбе

Май ахыры- июнь башында Татарстанда  биш бала күпкатлы йорттан егылып төште, икесе  һәлак булды, өчесе имгәнде.

XIV "Сәламәтлек" авыл Спартакиадасы кысаларында, Әлмәт шәһәрендә авыл районнары командалары арасында шахмат уеннары буенча Татарстан Республикасы Чемпионаты узды. Ярышларда барлыгы республикабызның 19 районыннан 80 якын шахматчы катнашты.

Барлык актанышлыларны һәм районыбыз кунакларын милли бәйрәмебез "Сабантуй-2017" үзенә дәшеп кала. Бәйрәм 2017 елның 2 июль көнендә 10.00 сәгатьтә Сабантуй мәйданында башланып китәчәк. Рәхим итегез!

Районның хуҗалык җитәкчеләре Венгриягә кадәр барып, белем алган.

Актаныш сәләтле балалар өчен гуманитар гимназиясе базасында Татарстанда яшәүче балалар өчен инглиз теленнән сөйләм практикасы белән профиль сменасы ачылу тантанасы узды.

Татарстан Президенты үзенең аккаунтларында "Татарстан – яшьләр республикасы" котлау рәсемен урнаштырган.