Консультация - Татарстан Республикасы территориясендә метеорология күренешләренең интенсивлыгы турында кисәтү

2020 елның 28 ноябре, шимбә

Хөрмәтле гражданнар! Федераль дәүләт бюджет институтыннан "Гидрометеорология һәм Татарстан Республикасының экологик мониторинг бүлеге" алды:

Консультация - интенсивлык турында кисәтү

метеорологик күренеш

кичке 6дан 28 ноябрьдән 10.00 сәгатькә кадәр 29 ноябрь, 2020

Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казанда 2020-нче елның 29-нчы ноябрендә төнлә һәм томан көтелә.

Татарстан Республикасы өчен Россиянең GU EMERCOM тәкъдим итә:

Томан эчендә:

Ачык һавада эшләүчеләргә яхшы элемтә җиһазлары һәм навигация җайланмалары булырга киңәш ителә.

Томан барлык юл кулланучылары өчен җитди куркыныч.

Машина йөртүчеләр машиналар арасын арттырырга, кинәт тормоздан сакланырга тиеш. Туктарга кирәк булса, тизлек әкренләп кимергә тиеш. Тормозны торгызганда, тормоз педалын берничә тапкыр басыгыз, шуның белән сезнең артыгызда хәрәкәт итүче машина йөртүчеләрне кисәтүче сигнал бирегез. Машинаның техник торышына, аеруча тормоз системасына, шиналарның торышына игътибар итергә кирәк. Барлык оптика да эш тәртибендә булырга тиеш. Тукталышларда югары күренүчән күлмәк кулланыгыз.

Мөмкин булса ерак араларга сәяхәт итүдән сакланыгыз.

Pedәяүлеләргә киңәш ителә:

1. Урамнарны һәм юлларны кичкәндә бик сак булыгыз;

2. Урамны билгеләнгән җәяүлеләр кичүендә генә кичегез;

3. Магистральне кичү өчен, мөмкин булса, җир өстендә яки җир асты җәяүлеләр кичүләрен кулланыгыз.

4. Хәрәкәтле машина алдында трассаны узмагыз;

5. Трафик агымына гына күчегез;

6. visгары күренүчән күлмәк киегез яки чагылдыргыч элементларны киемгә бәйләгез.

Архивтан фото

Берәр проблема килеп чыкса, сез һәрвакыт бер ашыгыч шалтырату номерына мөрәҗәгать итә аласыз - "101,112". Шалтыратулар тәүлек әйләнәсендә кабул ителә, телефоннан һәм кәрәзле телефоннан бушлай.

Рәсәйнең Татарстан Республикасында гадәттән тыш хәлләр министрлыгының "ышаныч телефоны" 8 (843) 288-46-96