Китап күргәзмәсе "Зеркало русской души"

2018 елның 28 июне, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Указы нигезендә 2018 ел бөек рус язучысы Лев Николаевич Толстой елы дип игълан ителде.2018 елда Лев Толстойга 200 ел тула. Шул уңайдан үзәк китапханә мәдәният паркында “Зеркало русской души” дип аталган  китап күргәзмәсе тәкъдим  итте. Күргәзмә 3 өлештән тора: «Лев Толстой-имя на все времена», «Несравненный художник жизни»,  «Художник. Мыслитель.Человек».Күргәзмәлектә Л.Толстойнын  тормышы һәм иҗатына багышланган китаплар, төп басма китаплары урын алган. Китапханәчеләр чарада катнашучыларны бөек рус язучысының   биографиясенең кызыклы фактлары, бигрәк тә Казанда яшәгән еллары белән таныштырдылар.Китапханәчеләрнең  төп максаты Актаныш халкы, килгән кунакларны Л.Толстойның тормышы һәм иҗатына кызыксыну  уяту иде.Чарада куелган  максат тормышка  ашты.