Яңалыклар

Татарстан Республикасы Татар Суыксу авыл җирлегендә 2022 елның  1 октябреннән 10 октябренә кадәр алдан төзелгән план буенча Өлкәннәр ункөнлеге узды. Декада Татар Суыксу авылы җирлегендә Өлкәннәр көненә багышланган ярминкә белән ачылды. Чараларда катнашырга Татар Суыксуы авылы, Мари-Суыксу авылы, Яңа Кормаш авылы, Карт авылы, Түбән Карач авылы өлкәннәре чакырылган.  Чаралар кысаларында Татар Суыксуы авыл җирлеге башлыгы ветераннар, ветераннар советы активы, белән очрашты, ветераннарны хөрмәтләү һәм котлау сүзләрен әйтеп китте. Пакетлар тапшырылды. Декада вакытында Татар Суыксу авылы мәдәният йортында өлкәннәр көненә багышланган үзешчән сәнгать номерлары куелган концерт программалары узды.

Шулай итеп, Өлкәннәр декадасы актив һәм продуктив узды. Әмма ветераннар советы эше бу ункөнлек белән генә чикләнми.  Ул ел дәвамында планлы рәвештә алып барыла.

13 һәм 16 апрель көнне Татар Суыксу авылында тирә-юнебездә чисталык булдыру максатыннан  өмә үткәрелде. Авыл урамнары, юл буйлары  чүп–чардан чистартылды, полосалар буялды. Өмәдә авылыбыз оешмалары, мәдәният хезмәткәрләре, амбулатория хезмәткәрләре, социаль  һәм авыл советы хезмәткәрләре катнашты.

23 апреля, в рамках санитарного двухмесячника, в Татарско - Суксинском сельском поселении прошел субботник. К участию в мероприятии были приглашены не только работники организаций, учреждений села, но и  жители, которым очень важно состояние чистоты и порядка в села.

Основные силы были направлены на благоустройство парков и родников: проведена уборка  листвы и случайного мусора

Татар Суксуы авыл жирлеге буенча 31 декабрь конне Тат. Суксу, Яна Кормаш авылларында кондезге елкалар уткэрелде. Яна Кормашта 100 кеше, Тат Суксуда 60 кеше катнашты. 2 ат , 4 Кыш бабай 4 Кар кызы катнашында ярышлар оештырылды. Конкурс уткэрелеп, булэклэр тапшырылды. Яна ел уткэру очен хужалык 6000 сумлык ярдэм курсәтте.

Бал Маскарад Мари-Суксуда -29 декабрь - 116 кеше катнашты, Тат Суксуда - 30 декабрь - 300 кеше катнашты, 31 декабрьда Яна Кормаш - 200 кеше, Карт авылында - 120 кеше катнашуында булды.

31 декабрь конне Тат Суксу да лотерея уеннары уйнатылды. 1 гыйнвар - тонге Яна ел уткәрелде

Соңгы яңарту: 2022 елның 18 октябре, 09:15