Актаныш районы оешмаларның 2017 нче елның 6 айлык эш нәтиҗәләре

2017 елның 22 августы, сишәмбе

Сәүдә, җәмәгать туклануы, транспорт, элемтә, полиграфия, ЖКХ оешмалары арасында җитештерелгән продукциянең күләме узган елның ярты еллык эш нәтиҗәләре белән чагыштырганда түбәндәгечә:

• Актаныш районы элемтә үзәге – 123%
  • Теплосервис – 123%
  • Коммунсервис-Актаныш – 116%
  • Актаныш АТПсы –100%.
  • Филиал АО “ТАТМЕДИА” Актанышский ИРЦ – 94%

Өстәмә кыйммәт курсәткече буенча узган елның 6 аена карата Теплосервиста – 123%ка үсеш бирә, “Коммунсервис-Актаныш” та – 113%ка. Актаныш АТПсында – 103%ка, үсеш бирә.

Район бюджетына салым түләү буенча Актаныш районы элемтә үзәгенең, Коммунсервис-Актанышның,Теплосервисның бурычлары юк.

Бу группада иң күп салым бурычы Актаныш АТПсында – 103 мең сум тәшкил итә.

Пенсия фондына взнослар вакытында күчерелеп бара, бурычлар юк.

Алда санап үтелгән күрсәткечләр буенча ясалган йомгак нәтиҗәсендә бу группада 1 нче урынга «Теплосервис» оешмасы чыкты. Оешма күчмә кубок һәм диплом белән бүләкләнде. Икенче урында «Актаныш РУЭС», оешма диплом белән бүләкләнде. Өченче урында «Комменсервис-Актаныш» оешмасы, оешма диплом белән бүләкләнде.