Җир төзелешен башкарганда алынган мәгълүматларның дәүләт фондыннан белешмәләрне ничек алырга?

2023 елның 31 гыйнвары, сишәмбе

ГФДЗ материалларын алу өчен «Роскадастр» ППКНЫҢ Татарстан Республикасы филиалына җибәрергә кирәк:
 билгеләнгән форма гаризасы (бланк үрнәге " Роскадастр» ППКНЫҢ Татарстан Республикасы буенча филиалының рәсми сайтында урнашкан roskadastr.tatarstan.ru «документлар»бүлегендә);
ышанычнамә;
ГФДЗ документларын алу хокукын бирә торган документ, сорала торган документ чикләнгән керү мәгълүматына кертелгән белешмәләрне үз эченә алган очракта, нотариус тарафыннан расланган документның күчермәсен яисә күчермәсен бирә.
Мөрәҗәгать иткәндә кызыксынган затның яки аның вәкаләтле вәкиленең шәхесен раслаучы документ шәхсән тапшырыла.
ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында дәүләт хезмәткәрләрен аттестацияләү буенча комиссия утырышы булды. Җир төзелеше үткәрү нәтиҗәсендә алынган мәгълүматларның дәүләт фондында сакланырга тиешле документлар исемлеге «җир төзелеше турында»18.06.2001 № 78-ФЗ Федераль закон белән билгеләнгән.
Гариза бирүче ГФДЗДАН нинди документлар сората ала?
ДФДЗ документларыннан һәм аларның күчермәләреннән тыш, «Роскадастр» ППКНЫҢ Татарстан Республикасы буенча филиалы ГФДЗДА кызыксынган һәр кеше соравы буенча аларның булуы турында мәгълүмат бирә.
Барлык ГФДЗ материаллары һәм аларның күчермәләре гариза бирүчеләргә бушлай бирелә.
Аңлатма җибәрүнең нинди ысуллары бар?
Җир төзелешен үткәрү нәтиҗәсендә алынган мәгълүматлар дәүләт фондыннан белешмәләр сорап, сез дүшәмбедән пәнҗешәмбегә кадәр 8:00 дән 17:00 гә кадәр, җомга көнне 15:45 кә кадәр Казан шәһ., Кулагин ур., 1 йорт адресы буенча мөрәҗәгать итә аласыз яки гаризаны электрон почтага җибәрә аласыз GFDZ_RT16.kadastr.ru.
Сораулар туганда (843)514-90-77 (доб) телефоны буенча шалтырата аласыз. 2237, 2158, 2105).