Россельхозбанк һәм Актаныш районы бизнес һәм фәнгә ярдәм күрсәтүне көчәйтә

2021 елның 9 сентябре, пәнҗешәмбе

Россельхозбанкның Татарстан филиалы директоры Ләлә Кудерметова һәм Актаныш районы башлыгы Энгель Фәттахов хезмәттәшлек турында килешү имзаладылар.
Документ кече һәм урта эшмәкәрлекне, Актаныш муниципаль районы территориясендә инвестицион, инновацион, фәнни-техник һәм башка хезмәттәшлекне үстерү мәсьәләләре буенча үзара хезмәттәшлекне күздә тота.
Моннан тыш, хезмәттәшлек кысаларында социаль әһәмиятле проектлар гамәлгә ашырылачак. Мәсәлән, Актаныш технология техникумында Россельхозбанк сөт-ит терлекчелеге һәм кошчылык юнәлешләре буенча студентларны укытуга юнәлдерелгән «Яшь фермер мәктәбе» белем бирү курсын башлап җибәрде. Проектны республика Президенты Рөстәм Миңнеханов уңай бәяләде һәм аны башка техникумнарга да таратырга тәкъдим итте.
Ләлә Кудерметова билгеләп үткәнчә, тыгыз хезмәттәшлек төбәк икътисадында банкның өлешен арттырырга, АГРОСӘНӘГАТЬ комплексы үсешенә һәм Кече шәһәрләргә һәм авыл җирлекләренә банк хезмәте күрсәтүгә таяныч буларак банкның тотрыклы имиджын формалаштырырга мөмкинлек бирәчәк. Мондый чаралар төбәктә дәүләт хакимияте органнары һәм үсеш институтлары белән актив хезмәттәшлеккә юнәлдерелгән.

«Россельхозбанк» АҖ – Россия агросәнәгать комплексына хезмәт күрсәтүнең милли кредит-финанс системасының нигезе. Банк 2000 елда төзелгән һәм бүген илнең агросәнәгать комплексының төп кредиторы булып тора, активлар һәм капитал күләме буенча илнең иң эре һәм тотрыклы банклары, шулай ук Россиянең иң эре банкларының ышанычлылык рейтингы лидерлары арасына керә.