Ныклы гаилә: Актаныш муниципаль районы Хатын-кызлар советы утырышы узды

2018 елның 4 декабре, сишәмбе

Бүген – 4 декабрь көнне Актаныш муниципаль районы Хатын-кызлар советы утырышы узды. Көн үзәгендә район Хатын-кызлар советының эшчәнлеге тикшерелде. Актаныш район башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Ләйсән Нурлыева  район тормышында актив катнашып, гаиләләрендә үрнәк  яшәүче гаиләләрнең тормыш тәҗрибәсен өйрәнеп,  Гаилә мәктәпләрендә яшьләрне гаилә тормышына өйрәтүдә куллану кирәклеген ассызыклады. Ләйсән Фоат кызы районда Хатын-кызлар советының эшчәнлеген активлаштыруда һәм  яшьләр белән эшләүдә “Ак калфак” җәмгыятенең, район мөслимәләренең эшчәнлеген дәвам итеп, төрле юнәлешләр буенча эшче төркемнәр төзергә тәкъдим итте. Фикер-тәкъдимнәр тыңланганнан соң, район башлыгы каршында эшләүче Хатын-кызлар советының эш планы төзелде.