2018 елның 28 июне, пәнҗешәмбе

Авыл районнарында һәм кече шәһәрләрдә яшәүче укучы балаларның яшь төркемнәрендә 23-26 июнь көннәрендә классик шахмат буенча Актанышта икенче тапкыр Татарстан беренчелеге үтте.

Татарстан беренчелегендә тугыз районнан 92 бала тугыз турда үзара көч сынашты, җиңүчеләр биш номинациядә билгеләнде.

2010 елда туган балалар  һәм яшьрәкләр арасында  Раяна  Латыпова - беренче, Рәмилә Әхәтова һәм Наил  Әхмәтов өченче урында.

2009 елгылар арасында Зилә  Әхәтова - беренче, Гүзәл Харисова һәм  Аяз Басыров икенче урында.

2007-2008 елгылар арасында Зәйнәп  Рахманова - беренче, Алияна Айбашева һәм Данияр Латыпов - икенче, Фирүзә Нәбиева  өченче урында.

2005-2006 елгылар арасында Аделина Кәшбразиева - икенче, Мансур Закирҗанов  өченче урында.

2001-2004 елгылар арасында Динислам Закиров – икенче, Роза Гыймазова өченче урында.