июнь, 2018 ел
сишәмбе

Быел иң аз күләмле фитыр сәдакасы 100 сум итеп билгеләнде, ә зәкят түләргә мөмкинлеге булучыларга фитыр сәдакасы 600 сумнан тәкъдим ителә. Ураза тота алмаучылар өчен һәр калдырылган көн фидиясе 200 сум күләмендә.

Хөрмәтле райондашлар, район күләмендәге ифтар 8 июнь көнне Актаныш үзәк стадионында 19.00 сәгатьтә башлана.

Актанышбаш авылы җирлеге 5 июнь көнне районның барлык авыл җирлекләре өчен үрнәк эшләү алымнары күрсәтте. Ирешелгән уңышлары өлге булса, күңелгә тынгы бирмәгән актуаль мәсьәләләр буенча фикер алышынды. Борчу-сорауларның чишелеше бергәләп эзләнде. Авыл башлыклары Актанышбаш җирлегенә караган һәр авылда булып, авылларның төзеклеген, социаль йөзен карады, чагыштырып, үз эшчәнлекләренә бәя биреп барды.  Район Советы рәисе урынбасары Илфак Бариев Актанышбаш  җирлеге мисалында районда эшлисе, хәл итәсе бурыч-максатлар, закон нигезендә куелган таләпләр белән таныштырды.