июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Актанышта 27 - 28 июль көннәрендә “Актаныш гармуннары” Бөтенроссия фестивале үтәчәк. Бу уңайдан “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы матбугат конференциясендә уздырган иде. “Интертат” укучыларга конференциядә яңгыраган кызыклы фикерләрне тәкъдим итә.

Татарстанның олуг аксакалы Айрат хәзрәт Актаныштагы дөньяви-дини белем бирү үрнәкләре белән танышып, Актаныш гимназиясендә, “Бүләк” лагеренда булды. Балалар, укытучылар белән очрашып сөйләште. Район Җәмигъ мәчетендә җәмәгать белән  өйлә намазы укыганнан соң, районда дин тотучы мөселман кардәшләр белән очрашып, аларның сорауларына җаваплар бирде.

Актанышта 27 - 28 июль көннәрендә “Актаныш гармуннары” Бөтенроссия фестивале үтәчәк. Гармунчылар парадын Актаныш районы башлыгы Энгель Фәттахов җитәкләячәк. Бу хакта “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы уздырган матбугат конференциясендә Республика традицион мәдәниятне үстерү үзәге җитәкчесе Фәнзилә Җәүһәрова сөйләде.