май, 2018 ел
җомга

Актаныш сәнгать мәктәбе 600 дән артык баланы сәхнәгә чыгарып биетте дә, җырлатты да, гармунда да, курайда да уйнатты, инструменталь ансамбль булып бергәләп тә чыгыш ясады алар.

Яңа Әлем  мәктәбендә 17 май көнне әти-әниләр, балалар, мөгаллимнәр катнашында “Алдынгыларны хөрмәтләү тантанасы” үткәрелде.

2018 елның 18 маенда Җиңү паркында “солдат эзләре буйлап” дигән хәрби квест булып узды.

Авылларда үстек, без авылга

Хаклы мәдхияләр җырларга...

15 апрель көнне Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат базасында Регионара балаларның, яшүсмерләрнең һәм яшьләрнең Гамил Афзал исемендәге иҗат фестивале үтте. Конкурста Актаныш, Мөслим, Сарман, Минзәлә, Яр Чаллы, Дүртөйле районнарыннан 173 эш каралган. Безнең мәктәпнең 3класс укучысы Адиева Фирүзә 1 урын, шул ук класстан Шәймәрдәнова Айгөл 2 урын алып, грамота һәм акчалата бүләккә ия булдылар. Җитәкчеләре-Шәймөхәммәтова Э.Г. Аларны җиңүләре белән котлыйбыз!.

16 май көнне мәктәбебездә “Балаларны саклау көне” дигән комплекслы чара узды.

17 май көнне Актаныш технологик техникум базасында районыбыз гомуми белем бирү мәктәпләренең 9 класс укчылары арасында “Профдебют”профессиональ конкурсы булды.

Татарстанда бердәнбер булган Актанышның сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернаты яңа 2018-2019 нчы уку елына V һәм VII сыйныфка баручы укучыларны гимназиягә укырга чакыра.

16-17 май көнне  гимназиядә Бөтендөнья укучылар кубогының (World Scholars’ Cup) Актаныш раунды узды. Бу бер үк вакытта ярышның Бөтенрәсәй раунды да булып тора, чөнки Рәсәйдә ул бары Актанышта гына. Кубокта Татарстанның төрле шәһәр һәм районнарыннан 22 команда катнашты.