апрель, 2018 ел
сишәмбе

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы крестьян-фермер хуҗалыкларын сайлап алу буенча конкурс башлану турында игълан итә.

1 апрельдә Татарстан Республикасында гадәттәгечә шәһәрләр һәм муниципаль районнар территорияләрен чистарту буенча санитар-экологик икеайлыкка старт бирелде.

4 апрель көнне аязучан болытлы һава торышы көтелә.

Бүген Актаныш авылындагы “Яшьлек” мәдәни үзәгендә авыл җирлекләренең 2018 елның беренче ике ае эшчәнлегенә багышланган 25нче форма киңәшмә үтте.

Кичә Актанышның Әлфия Авзалова исемендәге мәдәният сараенда районыбыз мәдәният хезмәткәрләре, ветераннары үзләренең һөнәри бәйрәмнәрен билгеләп узды.

Соңгы берничә айда Актанышыбызның мәгариф өлкәсендә уңай якка үзгәрешләр сизелерлек артты.

Кыш узып, җирләр кардан арчылу белән күпләребез кышкы йокыдан уянып, бакчаларның, дачаларның хәлен белергә ашыга.