гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

27 нче гыйнвар көнне Чалманарат авыл китапханәсендә башлангыч сыйныф укучылары белән "Әкиятләр илендә кунакта" исемле әкиятләр кичәсе үткәрелде.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының АПКны инженер-техник тәэмин итү белгечләре сүзләренә караганда, тракторларны ремонтлау Азнакай, Актаныш, Балтач, Буа, Чүпрәле, Алабуга, Зәй, Кайбыч һәм Сарман районнары авыл хуҗалыгы оешмаларында югары дәрәҗәдә оештырылг

Актаныш муниципаль районы башкарма комитетының икътисад бүлеге Актаныш районы халкына Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәт күрсәтүләр порталында теркәлү аша “Хезмәтнең “соры” базары”  категориясе буенча “Халык контроле”нең дәүләт мәгълүматый системасына гариза бирү юлы аша “соры” эш хакы түләү фактлары турында хәбәр итү мөмкинлеге турында хәбәр итә.

Татарстанда 82 меңнән артык үзйөрешле техника бар. Үзйөрешле техника дигәннәренә нәрсәләр керәме – трактор, комбайн, тагылма арбалар, мотовездеходлар, кар чаналары, квадроцикл­лар.Әлеге техниканың 40 проценты бүген шәхси ху­җалыкларга туры килә. Аларны теркәү эшләрен һәм техник халәтен “Гос­технадзор” идарәсе белгеч­ләре күзәтеп тора.

27 гыйнвар көнне Актаныш районының “Бүләк” чаңгы трассасында Ф.З.Әхмәдишин Кубогына чаңгы эстафетасы узды. Ярышларда төп һәм урта гомуми белем бирү  мәктәпләре, кадет интернет-мәктәбе һәм Актаныш технлогик техникумыннан барлыгы 100 дән артык спорт сөюче катнашты.

26нчы гыйнвар көнне Иске Айман мәдәният йортында Рәзилә Хөҗәтованың "Колын кызы хисләре" дип исемләнгән китабын тәкъдир итү кичәсе уздырылды.

Ринат Фәрдиев истәлегенә үткән республика турниры 22 командадан 250ләп спортчыны үзенә җыйды.