гыйнвар, 2018 ел
җомга

17 гыйнвар көнне Аккуз авыл китапханәчесе “Кояшкай” балалар бакчасында кунакта булды.

18 гыйнварь көнне Аккүз авыл китапханәсендә Гөлшат Зәйнәшеваның тууына 90 ел тулу уңаеннан "Туган җирнең сайрар былбылы" дигән әдәби музыкаль кичә үтте.

18 нче гыйнвар көнне Чалманарат авыл китапханәсендә авылыбызның күренекле шәхесе, шагыйрь Мөхәммәт Мирзага 65 яшь тулу уңаеннан " Туган якның моңлы шагыйре " исемле әдәби кичә үткәрелде.

16 гыйнвар - Халиков  Хакимҗан тууына 85 ел. Шул уңайдан СХТ китапханәчесе "Каенкай" балалар бакчасында "Балалар китабы – сихри бер дөнья" исемле китап күргәзмәзенә күзәтү эшләде.

19 январь көнне үзәк китапханә хезмәткәрләре, уку залында Актаныш урта мәктәбенең 8 класс укучылары өчен  шагыйрь, Г.Тукай премиясе иясе,  якташыбыз Мөхәммәт Мирзаның 65 яшьлек  юбилеена баггышлап «Гомер иткән һәркөн-бәхет!” исемле  әдәби сәгать үткәрде

Буген, 19 гыйнвар көнне, Актаныш үзәк балалар китапханәсендә, Актанышның икенче санлы  урта мәктәбенен 5Б сыйныф укучылары ( сыйныф җитәкчесе Мәүлидә Белоусова) катнашында якташыбыз, шагыйрь – Мөхәммәт Мирзага 65 яшь тулу уңаеннан тематик чара булып узды.

19 январь көнне, Актаныш үзәк балалар китапханәсе  хезмәткәрләре, балаларның кышкы каникулларыннан соң,  “Тылсым” мәктәп – бакчага китаплар  белән килделәр.

Республикада яшәүче хатын-кызлар өчен быел пособие күләме 8 мең 490 сум.

Тукай исемендәге филармония ике көн рәттән Әлфия апаның 85 еллык туган көненә багышлаган искә алу концертлары уздырды. Аның икенчесен Актаныш якташлар җәмгыяте әзерләгән иде.