гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген, 17 гыйнвар көнне терлекчелек тармагының эш күрсәткечләре нәтиҗәләренә багышланган 24 форма киңәшмәсе булып узды.

Татарстанда муниципаль берәмлекләр арасында Яңа ел чыршыларының иң матур бизәлеше бәйгесенә старт бирелде.

16 гыйнвар көнне Күҗәкә авыл китапханәсендә шагыйрә Гөлшат Зәйнашеваның 90 еллыгы уңаеннан "Җырлап яшик" дигән әдәби-музыкаль кичә үткәрелде.

16 январь көнне Татар Суыксуы авылы китапханәсендә Татарстанның атказанган сәнгать эшлеклесе, Габдулла Тукай премиясе лауреаты, драматург, шагыйрә Гөлшат Зәйнашеваның тууына 90 ел тулуга багышланган “Сайрар кошы идең халкыңның” дип исемләнгән әдәби- музыкаль кичә үтте.

Укучылар арасында эшче һөнәрләрен  һәм инженерлык белгечлеген популярлаштыру, укучыларга киләчәктә үзләренә туры килердәй һөнәр үзләштерүгә булышу йөзеннән Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм халыкны социаль яклау министрлыгы ел саен 7-10 сыйныф укучылары арасында “Киләчәккә билет” дигән иншалар конкурсы үткәрә. Узган елдан башлап, бәйгегә иншаларга рәсем, нәфис сүз, видеоролик номинацияләре дә өстәлгән.

Татарстанның Дәүләт Киңәшчесе җырчының язмышын Габдулла Тукайныкы белән чагыштырды.

Кичә Г.Тукай исемендәге татар дәүләт филармониясе сәхнәсендә икенче көн рәттән аншлаг белән легендар татар җырчысы Әлфия Авзалованы искә алу кичәсе узды

Кичә Актанышның “Лачын” боз сараенда район оешма-предприятиеләре арасында алкалы хоккей буенча чемпионат старт алды

Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелеге идарәсе тарафыннан, башка күзәтчелек һәм хокук саклау органнары белән хезмәттәшлек итеп, 2018 елның 15 гыйнварыннан 7 мартына кадәрге чорда Татарстан Республикасы территориясендә "Кар чанасы-2018" дип аталучы профилактика чарасы уздырыла.