гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

11 нче январь көнне Иске Сәфәр авыл китапханәсендә "Китапханә - гаҗәп ил" дигән  темада  түгәрәк өстәл янында сөйләшү булып үтте.

Бүген төн уртасында Россия Президентын сайлауда катнашу өчен сәяси партияләр тәкъдим иткән кандидатлардан документлар кабул итү эше төгәлләнәчәк. Ул арада ил күләмендә, шул исәптән Татарстанда, ил җитәкчесен сайлауда катнашу өчен үзен-үзе тәкъдим итүчеләргә теләктәшлек белдереп имзалар җыю эше дәвам итә.

Актаныш үзәк балалар китапханәсе игълан иткән, “Туган авылым чишмәләре” иҗади һәм эзләнү-тикшеренү эшләре бәйгесенә йомгак ясалды. Бәйге, район үзәгендәге һәм авыллардагы чишмәләрне барлау максатыннан оештырылган иде.

Актаныш муниципаль районы предприятияләрендә булган аерым вакансияләр белән http://aktanysh.tatarstan.ru/tat/vakansii.htm сылтамасы аша үтеп тулырак белешә аласыз.

10 гыйнварда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында «Сөт җитештерүнең нәтиҗәлелеген арттыру» темасына семинар узды.

Мөселман яшьләре Спартакиадасында Актаныш командасы 2 урынны яулады