2019 елның 1 яртыеллыгы нәтиҗәләре буенча ирекле халык дружинникларын бүләкләделәр

2019 елның 9 ноябре, шимбә

2019 елның 8 ноябрендә Актаныш муниципаль районы мәдәният йортында җәмәгать тәртибен саклауда полиция органнарына ярдәм итүче халык дружинасының актив хезмәткәрләрен бүләкләү тантанасы узды. Актаныш муниципаль районы башлыгы Э.Н.Фәттахов, Актаныш районы территориясендә җәмәгать тәртибен тәэмин итүгә керткән өлешләре өчен, ирекле ярдәмчеләргә һәм Актаныш районы буенча Эчке эшләр бүлеге полиция начальнигы И. Хәйретдинов белән бергә, җәмәгать тәртибен һәм җәмәгать куркынычсызлыгын саклауда актив катнашканнары, хокук саклау органнарына ярдәм күрсәткәннәре өчен, ДНДның иң яхшы әгъзаларына Рәхмәт хатлары һәм акчалар тапшырдылар. 2019 елның гыйнвар-июнь айларында үткәрелгән рейтинг нәтиҗәләре буенча иң яхшы ирекле дружинникларны билгеләделәр. Актаныш районы территориясендә урнашкан оешма җитәкчеләре һәм ДНДда катнашучылар исемлеге Актаныш муниципаль районы администрациясенең хокук бозуларны профилактикалау буенча ведомствоара комиссия карары белән расланган. 1 яртыеллык нәтиҗәләре буенча җәмәгать тәртибен һәм җәмәгать куркынычсызлыгын саклауда актив катнашкан, хокук саклау органнарына ярдәм иткән өчен 9 иң яхшы ирекле дружинник бүләкләнде.