Актанышта “Ватаным Татарстан” газетасы гамәлгә куйган Муса Җәлил исемендәге милли көрәш бәйгесе җиңүчеләре

2019 елның 17 феврале, якшәмбе

Үз үлчәү авырлыкларында җиңүчеләр.

60 кг:1 урын - Милютин Тимур (Әлмәт), 2 урын – Гайнеев Дмитрий (Лаеш), 3 урын – Гыйниятуллин Фирзәр (Теләче), Нургалиев Раббани (Актаныш).

65 кг:1 урын – Мортазин Искәндәр (Актаныш), 2 урын – Закиров Илнар (Алексеевск), 3 урын – Локманов Шамил (Теләче), Ганиев Ранил (Кама Тамагы).

70 кг:1 урын – Сәләхов Рөстәм (Яңа Чишмә), 2 урын – Кәримуллин Динар (Теләче), 3 урын – Зәйнәшев Равил (Яр Чаллы), Хәйриев Данил (Балык Бистәсе).

75 кг:1 урын – Зөлкәрнәев Артур (Теләче), 2 урын – Кәримов Марат (Әлмәт), 3 урын – Садыков Рамазан (Яңа Савин), Гобәйдуллин Илнур (Кукмара).

80 кг:1 урын – Кәлимуллин Ренас (Теләче), 2 урын – Шакиров Роберт (Яр Чаллы), 3 урын – Гәбдерәшитов Азат (Актаныш), Хәдиев Айзат (Арча).

85 кг:1 урын – Сәләхетдинов Раил (Кукмара), 2 урын – Галимуллин Ранис (Теләче), 3 урын – Зарипов Илназ (Саба), Әсхәдуллин Салават (Балтач).

90 кг:1 урын – Галимов Илнар (Актаныш), 2 урын – Төхвәтуллин Илмир (Яңа Савин), 3 урын – Гозәеров Марсель (Әлмәт), Сираев Раил (Актаныш).

100 кг:1 урын – Сыртаев Айнур (Чистай), 2 урын – Мусин Булат (Яңа Савин), 3 урын – Закиров Данис (Саба), Әдиятуллин Дамир (Әлмәт).

130 кг:1 урын – Галләмов Муса (Теләче), 2 урын – Нургалиев Раил (Биектау), 3 урын – Сагиров Раил (Спасс), Рафиков Валерий (Актаныш).

130 кг:1 урын – Мөхәммәтҗанов Марат (Түбән Кама), 2 урын – Фәйзуллин Фәрхәт (Питрәч), 3 урын – Гыйләҗетдинов Ранис (Яр Чаллы), Воронов Радик (Тукай).

Командалар буенча беренче урында Теләче районы, икенчедә - Актаныш, өченчедә - Әлмәт районы.